tattoo iris
Главная » 2013 » Январь » 26 » До Житомира їде з концертом молдавський "Жок" - один з найвідоміших хореографічних колективів Європи
12:54
До Житомира їде з концертом молдавський "Жок" - один з найвідоміших хореографічних колективів Європи


3 лютого в драмтеатрі виступатиме Національний академічний ансамбль народного танцю "Жок" Республіки Молдова. За радянських часів це був один з найкращих колективів, які представляли танцювальне мистецтво багатонаціональної країни за кордоном, наряду з ансамблями Моісеєва, Вірського, Сухішвілі.

 

Про це повідомляє Житомирська хвиля.

І хоча це буде перший концерт "Жоку" на Поліссі, з Житомиром його давно пов'язує історія успіху славетного дитячого ансамблю народного танцю, а нині обласного центру хореографії "Сонечко".

Адже саме у молдавському ансамблі склався, як хореограф, засновник і ось уже майже 40 років беззмінний керівник "Сонечка", народний артист України Михайло Гузун. Виплеканий ним колектив має неповторний стиль: високу майстерність і надзвичайну енергетику, яку несуть глядачам закохані у свою справу танцюристи. Сьогодні талановитий педагог з теплотою згадує: все краще у хореографії почерпнув вже тоді, коли танцював у "Жоку":

"Працювали дуже багато, по 14-16 годин на добу. Що мені дав "Жок"? Це - високопрофесійні навики. Не "що робити", а "як робити". І робити так, щоб це було на світовому рівні по сприйняттю, по техніці, по якості"

Керівник "Сонечка" розповів, що наші юні танцюристи їздили з концертами до Молдови, а тепер з нетерпінням чекають на виступ "Жоку" в Житомирі.

"Разом з усіма вихованцями підемо на цей концерт, і, якщо дозволить їх гастрольний графік, будемо раді зустрічі з колегами в стінах нашої хореографічної школи. От приїжджає "Жок" і обов'язково треба постаратися це побачити тим, хто любить мистецтво, у кого є потреба бачити чисте, сильне, природне, по-справжньому, велике мистецтво. І ще що важливо – там надзвичайний оркестр, унікальні музиканти. Жодної "фанери". Це важливі речі, які дітлахи мають бачити, аби виробляти імунітет проти "дешевки"; виховуватися на справжньому, цінувати його, і тоді людина стає чистою, сильною, благородною", – зазначив Михайло Гузун.

Категория: НОВОСТИ | Просмотров: 567 | Добавил: Про100людин | Теги: танец, Концерт, хореография, ЖОК | Рейтинг: 5.0/1