tattoo iris
Главная » 2014 » Июнь » 17 » Коцарев/Крюґер/Лаюк (Кавоманія)
12:25
Коцарев/Крюґер/Лаюк (Кавоманія)

Ви знаєте про тріо поетів-екзорцистів, що лікують віршами та виганяють бісів за допомогою розкладачки, сокири та любові? Ні??? Тоді вони йдуть до Вас!Вано Крюґер пише у вигаданому ним самим стилі "некрокомунізм". Як зазначає Євгенія Чуприна, цей стиль пронизує все його життя - не лишень творчість, а й поведінку. Так, по справі т. зв. "Васильківських терористів" - їх звинувачували в "теракті" - намірі підірвати монумент Ленінові - Вано Крюґера принесли в костюмі Леніна в труні до суду, де мала розглядатися справа. Вано Крюґер встав з труни і перед фотокамерами заявив, що не має претензій до т. зв. "терористів". Суддя тоді навіть не вийшов з дорадчої кімнати. Вано Крюґер - найпослідовніший у своєму "естетичному паразитуванні" на радянській естетиці (Р. Мельників). Як зазначає автор передмови до його другої книжки "Зіґґі Фрейд & Ктулху", лауреат Шевченківської премії 2012 р. Петро Мідянка, Вано Крюґер в своїй поезії "значно глибше і послідовніше за Жадана оголює такий близький нам совдеп і соцарт".. Сам Вано Крюґер визначає "некрокомунізм" як "розплутування радянської міфології, в якій ми всі досі живемо".

Олег Коцарев у своїх віршах парадоксальним чином поєднує урбаністичну естетику Києва і Харкова - а іноді просто урбаністичну естетику - з наївним дитячим поглядом. Саме таке поєднання зачаровує в його віршах. Пляшка шампанського, що "падає-падає, і не розбивається", фривольні пригоди матрасу в плацкартному вагоні (вірш написаний на основі реальних подій) - саме в таких, здавалося б, "буденних" і "прозаїчних" речах Олег Коцарев вміє бачити поезію. Поезію промислових зон і замащених мастилом шпал, поезію Салтівки і Подолу - зрештою, просто поезію.

Видавництво "Смолоскип" презентувало дві свої найновіші поетичні книжки молодих авторів - "Осоте!" Мирослава Лаюка (вже встигла отримати багато нагород, серед яких "Літакцент року-2013") та "Зіггі Фрейд & Ктулху" Вано Крюгера. Інтелектуалізована поезія Крюгера містить чимало відсилок до психоаналізу та до фігури засновника цього вчення - австрійського психіатра Зигмунда Фройда/Фрейда, тож він читав свої вірші у відповідь на сни своїх "пацієнтів", що вони їх перед тим розповідали. Що ж до поетичної магії Мирослава Лаюка, то вона виявилася суголосною древнім і загадковим Карпатським магам - мольфарам, тож він читав свої вірші, "знімаючи вроки", поклавши сокиру на голову своїм "пацієнтам". Характерно відзначити, що більшість "пацієнтів" вирішили послідовно пройти і "психоаналітика", і "мольфара", що, зрештою, не дивно, адже, як свідчать дослідники і історики психоаналізу, древніх магів і первісних шаманів, що ще де-не-де збереглися донині, наприклад в Карпатах, цілком правочинно розглядати як перших психоаналітиків в історії людства...

Як це і належить пацієнтам, вони слухали вірші Крюгера, лежачи на кушетці. Ті ж, хто проходили сеанс у мольфара, сиділи на килимку. Особливо тяжкий випадок виявився в Настасії Євдокимової, яку довелося лікувати обом метрам одночасно - "мольфар" тримав на її голові сокиру в той час, як вона лежала на кушетці в "психоаналітика". Чи допоможе лікування, покаже час, але встала вона з кушетки зі світлим і радісним обличчям, що, безумовно, вказує на швидке одужання. Ті ж, хто не потрапили на "сеанс", можуть прочитати рецепти одужаня в книжках "Осоте!" Мирослава Лаюка та "Зіггі Фрейд & Ктулху" Вано Крюгера.

17 червня 2014 року — авторське читання поезії Олега Коцарева, Вано Крюґера та Мирослава Лаюка у самій містичній житомирськійкав'ярні — "Кавоманія".

Запрошуємо поринути у світ містичної та інтимної поезії!

Категория: ЛИТЕРАТУРА | Просмотров: 339 | Добавил: Про100людин | Теги: Коцарев, кавоманія, Крюґер, поэзия, Лаюк | Рейтинг: 5.0/1