tattoo iris
Главная » 2012 » Октябрь » 9 » ПРОШЕДШЕЕ. Літературний фестиваль «Просто на Покрову» (13 жовтня)
10:37
ПРОШЕДШЕЕ. Літературний фестиваль «Просто на Покрову» (13 жовтня)

Вшосте в Коростені відбудеться літературно-мистецький фестиваль «Просто на Покрову» 13 жовтня, в суботу, в районному будинку культури (вул. І. Франка, 4) о 10-й годині.

13 жовтня 2007-го року учасники фестивалю вперше побачили відроджену садибу-музей Василя Юхимовича у селі Сингаї.
З того часу минуло 5 років, але організатори фестивалю, як і тоді хочуть зібралися люди, щоб побачили, як, не зважаючи на економічну кризу і політичні перипетії, розквітнув і погарнішав чудовий древній край – Коростенщина. Щоб зізнатися в коханні до неї, сказати про любов до Слова, поділитися своїми творчими здобутками.
Ідейним натхненником цього фестивалю є поет, гуморист, публіцист, заслужений діяч мистецтв України Василь Юхимович, якого знає вся Україна і не тільки, бо навіть якби не було його гарних і щирих поезій, була б одна, вже народна пісня «А льон цвіте синьо, синьо», - повідомляє Вечірній Коростень.
Свої твори, фото для чергового літературно-мистецького альманаху (п’ятого, ювілейного) «Просто на Покрову» можна надсилати на алресу: 11501, м. Коростень, вул. Жовтнева, 50, можна також і електронкою - Еmail: viktorchukv@mail.ru
Телефон для довідок: 96-5-50, 4-10-45.
«Просто на Покрову» — щорічний всеукраїнський фестиваль сучасної української літератури, який проходить в Коростені Житомирської області у третю суботу жовтня. Щороку друком виходить однойменний літературно-мистецький альманах.
Мета фестивалю — пропаганда сучасної української літератури, залучення до написання творів молоді та обмін думками.
Фестиваль проводиться під патронатом Національної спілки письменників України, письменника Віктора Васильчука і Коростенської райдержадміністрації та Коростенської райради Коростеня, та складається із двох частин: конкурсної, яка проходить заочно, аби відібрати для виступів на фестивалі найкращі з надісланих творів, оптимізувати час виступів; і заключної, яка триває один день і на якій автори, чиї твори журі відібрало для виступів, читають свої твори зі сцени самі або запрошують для цього акторів. Обов'язковою є особиста присутність авторів на заключній частині фестивалю і їх поява на сцені.Під час фестивалю відвівдується музей-хата Василя Юхимовича у с. Сингаї, а також вручається премія імені В. Юхимовича, фундатором якої є письменник В. Васильчук.
Усе починалося у 2000 році, коли на свято Покрови до Коростеня зійшлися письменники і шанувальники літератури з усієї України. Перший фестиваль відбувся просто неба. Слухачі сиділи на траві у коростенському міському парку, а учасники літературного марафону виходили на поміст і презентували свої твори. Ініціаторами фестивалю є журналісти і письменники Валерій Нечипоренко і Віктор Васильчук.
Програма свята:
12 жовтня, п’ятниця
– акція «Література свіжого повітря» – 12.00 -16.00 (парк відпочинку ім. М. Остров-ського);
13 жовтня, субота
– зустріч гостей – 10.00;
– відкриття меморіальної дошки письменнику, журналісту В. Нечипоренку – 10.40;
– відвідини садиби-музею В. Юхимовича -10.50;
– літературні змагання «Поетичний марафон» і «Урок прози» - 12.00:
– вручення премії імені В. Юхимовича – 16.00;
– концерт, нагородження учасників свята – 16.30.
Категория: ЛИТЕРАТУРА | Просмотров: 615 | Добавил: Про100людин | Теги: література, коростень, фестиваль | Рейтинг: 5.0/1