tattoo iris
Главная » 2012 » Декабрь » 10 » Польські кіномани стирають україно-польський кордон у Житомирі
11:37
Польські кіномани стирають україно-польський кордон у Житомирі

До Житомира завітав польський кінорежисер Анджей Кемпінські і «привіз» із собою польсько-український мандрівний кінофестиваль «Бо!». 6 грудня, у Польському Домі відбулася прес-конференція з нагоди відкриття фестивалю у місті.

Організатори, як поляки, так і українці, ділилися з журналістами передісторією створення проекту та розповідали про подальші плани співпраці України та Польщі у майбутньому. Після конференції присутнім був презентований документальний фільм-розслідування Аніти Гаргас «10.04.10», про катастрофу, що сталася з польським урядом у Смоленську в 2010 році.

Житомир – одне з небагатьох міст України, в якому влаштувують подібний двокультурний захід. «Ми дуже раді що фестиваль проходить в нашому місті і тим самим дозволяє житомирському глядачу познайомитись з винятковою польською кінематографією, та побачити польский погляд на українськи реалії, і ,звичайно, зробити певні висновки» - поділилася директор Польського Дому, Ірина Першко.
Така ідея зародилася в 2009 р. у Львові на фестивалі «Кінолев» зі знайомства А.Кімпінського з Михайлом Іллєнком. «Вийшла така розмова, що в Польщі немає українських фільмів, а в Україні - польских» - зазначає пан Анджей.
Представлені кінострічки вже встигли побачити жителі Луцька, Тернополя, Львова, а до столиці вони дійдуть лише в грудні. Партнерами в організації кінофестивалю стали: Польський інститут кіномистецтва у Польщі, Державне агенство з питань кіно України та Польский інститут у Києві.

Усі фільми транслюватимуться польскою мовою, але з українськими субтитрами.  
Що ж до цікавої назви кінофестивалю - «Бо!», то Анджей Кемпінські прокоментував так: «БО немає українських фільмів у Польщі; БО немає польських фільмів в Україні; щоб було єднання між нашими народами не лише формальне, а і реальне. Ми в Польщі знаєм яка погода в Англії, в Новій Зеландії, а не знаємо яка погода у Львові, Житомирі чи Києві. Ми поінформовані про щось далеке, а не знаємо що відбувається у наших сусідів. А це лише погода, а є ще культура, економіка, спорт та ін».
Окрім фільмів до Житомиру було привезено ще й фотовиставку Йоланти Стопки «Урок Патріотизму», а також планується впровадити дискусійний клуб.

Після прес-конференції усіх присутніх було запрошено до перегляду кінострічки «10.04.10», яка потім планувалася бути показаною у Кавоманії, на самому відкритті.
Отже, наразі фестиваль вже почався і організатори закликають долучитися до проекту. До того ж перегляд усіх кінострічок безкоштовний і доступний усім бажаючим.

Автор статті  Катерина Колеснік газета 20 хвилин
Категория: НОВОСТИ | Просмотров: 561 | Добавил: Про100людин | Теги: кіно, фестиваль БО | Рейтинг: 5.0/1