tattoo iris
Главная » 2013 » Ноябрь » 28 » Рома Котиков про фотографію і не тільки
17:00
Рома Котиков про фотографію і не тільки

Інтерв'ю з популярним у Житомирі концертним та клубним фотографом


Як ти став фотографом?
– 2010 рік, я познайомився з Дімою Скачковим та Андрієм Охотою. Я зрозумів, що це HD. Ми почали добре спілкуватись і через півроку я вже знімав для HD-Studio дискотеки. До речі, це був Каньйон, далі пішло Indigo, DODO та інші. Після цього почалася співпраця з Геометрією і підтягнулись інші клуби та заклади Житомира. Весілля я почав знімати набагато пізніше. Але все почалося з нічних клубів і далі продовжується.

Де взяв гроші на перший фотоапарат?
– О, це цікава «тєма». Коли я познайомився з хлопцями, ще вчився в Автодорожньому коледжі та був відмінником. Там я отримував підвищену стипендію і цього мені хватало на все, ще й трохи ничкував). Хотів щось купить… При чому не знав що) Тих грошей мені хватило на Canon 30D, а це була дуже крута камера на той час. Діма Скачков дав мені свою сумку стару, а Хантер позичив гроші на об’єктив. Так я почав знімати в клубах. До речі, тоді платили мені по 150 грн.

Окресли свій стиль як фотографа?
– Не знаю навіть. Я знімаю такі штуки, які на перший погляд не поєднані. От коли знімаю репортаж це одне, а сімейні зйомки – це зовсім інше. А знімати весілля це третій стиль…ну і гроші) В залежності від зйомки я різний, як людина. От коли дітей знімаю, то як дитина на колінцях з ними можу в пісочку бавитись. До кожної ситуації свій підхід.

На якому обладнанні працюєш?
– Canon 60D, Canon 5D mark II та стандартний набір об'єктивів. Люблю працювати недорогими 28mm ultrasonic, 50mm ultrasonic.

Яке саме круте весілля ти знімав?
– Всі весілля різні. Вони дуже відрізняються енергетикою, людьми, місцем, містом… Якщо виділити одне весілля, то це зйомка в Києві, весілля на двох. Вони взяли дуже круту машину напрокат. У РАГСі теж були удвох. Звісно, наречені, людина, яка розписує та я. Потім була прогулянка удвох, точніше утрьох. І в кінці ми приїхали в ресторан, де все було також лише на двох.  До речі, вони були дуже круто одягнені: у неї білий брючний костюм, у нього чорний брючний костюм. Це саме круте весілля, на якому я працював.

Ти відвідував курси, майстер-класи?
– Я був на багатьох майстер-класах. З усіх хочу відділити курси Олександра Сорокіна у Сімферополі, Дана Хичо – у Кривому Розі, Володимира Щурка – у Львові та Дениса Ілліна – у Рівному. Це великі професіонали свого діла.

Хто з видатних фотографів є авторитетом для тебе?
– Як таких авторитетів мені тяжко виділити, проте в мене є список улюблених фотографів, роботи яких я постійно переглядаю.
schurko.com
ilphoto.com.ua
blog.lubyagin.com

Колір або чб?
– В чорно-білій фотографії дуже відчувається емоції, людина не звертає увагу ні на колір штанів, ні на стіни. Людина бачить емоцію. Якщо я хочу передати емоцію або якусь взаємодію – це обов'язкова чорно-біла фотографія. Був час, коли я постійно знімав чб, особливо концерти. Дуже чітко на портретах виконавців простежується взаємодія з натовпом через піт на обличчі, міміку, жести, сльози.

Які найкращі місця міста Житомира для фотозйомки?
– Людина має прикрашати місце, а не навпаки. Фон не важливий, важлива людина. Тому це може бути будь-яке місце, вулиця, кав'ярня, але в фотографію має бути вкладено якийсь сенс. Бажано, щоб це були місця де мало ходить людей. Із останніх місць, де я знімав, хочу відмітити район центрального стадіону в парку Гагаріна. І не сам стадіон, а підтрибунна зона. Якщо пощастить, там можна піймати цікаве освітлення та тіні.

Порадь гарний фотоапарат для дому?
– Я б рекомендував Canon sx500 або Sony hx200v.

Хто буде фотографом на твоєму весіллі?
– Це дуже складне питання. Через мою професію в мене доволі специфічне бачення весілля. Але точно, не такі, які я бачу кожні вихідні… А фотографа мені було б обрати дуже складно, скоріш за все він був би з іншого міста. А якщо обирати із житомирян, то це були б або Лубягін, або Алексєєв, або хтось зі своїх, напевне, Скачков.


Декілька фото фестивалю ЗАХІД 2013
За матеріалами http://the-province.info

Категория: ФОТОГРАФИЯ | Просмотров: 380 | Добавил: Про100людин | Теги: Роман Котиков, фото, HD studio, фотографія, концертний фотограф | Рейтинг: 0.0/0