tattoo iris
Главная » 2011 » Декабрь » 28 » Сьогодні міжнародний День кіно.
12:32
Сьогодні міжнародний День кіно.

 28 грудня 1895 в Парижі в "Гранд-кафе" на бульварі Капуцинів відбувся перший сеанс сінематографа братів Люм'єр. 

У тому ж 1895 році французи Огюст і Луї Люм'єр отримали патент на винайдений ними апарат "Сінематограф". 22 березня 1895 брати влаштовують у Парижі перший в історії кіносеанс. Вони показують - поки тільки вузькому колу друзів - коротеньку стрічку "Вихід робочих із заводу Люм'єр".

Але днем народження кіно вважають 28 грудня того ж 1895 року. Тоді, в паризькому кафе на Бульварі Капуцинів, Люм'єри представили вже широкій публіці перший у світі короткометражний фільм "Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота". Це був перший фільм в історії кінематографу, який був показаний публіці за гроші. Демонстрація "Прибуття потягу на вокзал Ла Сьота" викликало справжню паніку у глядачів: вони схоплювалися з місць і втікали з залу, боячись, що наближається на екрані поїзд розчавить їх. З того часу кінематографія набула широкого розповсюдження, створено цілі величезні студії, що займаються випуском фільмів. Кіно стало невід'ємною частиною життя людини.

В Житомирі свої перші кроки синематограф розпочав 21 серпня 1897 року. Цього дня у міському театрі відбувся перший кіносеанс. На цьому сеансі побував, навіть, відомий український письменник Михайло Коцюбинський.

У перші роки існування синематографу у Житомирі фільми демонструвалися у пристосованих приміщеннях, розповів краєзнавець Георгій Мокрицький. Перший стаціонарний кінотеатр відкрився у 1906 році. Він знаходився на тому місці, де зараз стоїть драмтеатр та мав назву  «Біограф». Він вміщував понад 100 людей. У 1912 році на вулиці Михайлівській у будинку, де народився відомий хімік Михайло Усанович, відкривається ще один електротеатр «Люкс». Зараз в цьому приміщенні знаходиться музична школа. Трохи згодом відкривають новий кінотеатр «Рим». Він вже був розташований у спеціальному окремому приміщенні. Зараз там працює кінотеатр ім. Франка. Крім цього, на вулиці Київській знаходилися ще два кінотеатра – «Марс» та електротеатр Мяновського.

На той час кіносеанс тривав всередньому 20-25 хвилин. Для того, щоб привабити  глядачів назви фільмів були провокаційними та кричущі. «Тоді на афішах, окрім назви, вказували і метраж фільму – не час, а саме метраж самої кіноленти. Інколи її довжина доходила до кілометра, і на афіші так і вказували «Метраж фільму 1 км.», розповів краєзнавець. Щоденно в кінотеатрах проходило до 15 сеансів. Вартість візиту  становила від 15 до 30 коп. 

За матеріалами http://www.1.zt.ua

Категория: НОВОСТИ | Просмотров: 694 | Добавил: Про100людин | Теги: Кино, Новости, синематограф | Рейтинг: 5.0/1