tattoo iris
Главная » 2013 » Март » 27 » Сучасні письменники Дереш, Роздобудько та Карпа діляться думками та враженнями про Житомир
15:36
Сучасні письменники Дереш, Роздобудько та Карпа діляться думками та враженнями про Житомир

Любко Дереш

Багато хто з відомих сучасних письменників пересічним пунктом своєї творчості називає Житомир. Деякі з них не лише проїжджали повз наше місто, але й влаштовували тут презентації своїх книжок та творчі вечори.
Любко Дереш зазначає:

«Житомир запам’ятався мені як місто культурних, цікавих і освічених молодих людей. Я був здивований, що молоді люди так добре знають історію свого краю і охоче діляться цими знаннями з гостями міста, такими, як я. Мені здається, що Житомир – спокійне й інтелігентне місце, і я б міг там жити».


Роман Штігер, поки що маловідомий, проте перспективний львівський поет, на творчому вечорі, що відбувся 23 лютого в «Кавоманії», на питання про наше місто відповів: «Житомир – класний, але я б тут не жив».


Ірен Роздобудько

За словами Ірен Роздобудько, Житомир для неї – це передусім її друзі та читачі, це місто, в яке вона з радістю приїжджає. Письменниця охоче ділиться своїми спогадами: «Враження від Житомира у мене якнайкращі, адже саме там років сім тому відбулася моя перша зустріч в складі великої делегації молодих творчих людей. Саме там я подружилася з багатьма з них завдяки чудесній атмосфері, яку ми всі відчули в вашому місті. І ще під Житомиром знімався мій перший фільм «Ґудзик» - на мальовничих берегах річки Тетерів. А ще я побувала в унікальному музеї вашого земляка Корольова. По-моєму, це теж саме те, чим може пишатися Житомир!».


Ірена Карпа

А Ірена Карпа на запитання, чи жила б вона в Житомирі сміливо дає відповідь: «Я змогла би вижити в Житомирі, якби свого часу більшовики не понищили його прекрасної архітектури й не звернули це діло на фашистів. Тепер головні вулиці міста наганяють якусь естетську безпросвітну тугу. Але навколо Житомира локації просто прекрасні – мала би будинок на скелях у Денишах і горя би не знала. А ще чарівні сосни довкола міста і тортики, пам’ятаю, жіночки продавали незрівнянні просто десь біля центральних скверів…»
Ось такі враження залишились у сучасних письменників після відвідування Житомира.

Валентина КОВАЛИК 1.zt.ua
Категория: ДРУГОЕ | Просмотров: 674 | Добавил: Про100людин | Теги: Ірен Роздобудько, житомир, Любко Дереш, Ірена Карпа | Рейтинг: 0.0/0