tattoo iris
Главная » 2015 » Апрель » 28 » У Житомирі письменник Сергій Жадан розповів про українсько-біблійну призму нової книги
15:00
У Житомирі письменник Сергій Жадан розповів про українсько-біблійну призму нової книги

27 квітня в Житомирському державному університеті імені Івана Франка студенти та викладачі спілкувались із українським письменником, поетом та перекладачем Сергієм Жаданом.

 

 

Міжнародна літературна організація «MERIDIAN CZERNOWITZ» організувала всеукраїнський тур з 30 березня по 15 травня в 33 містах України. У рамках проекту «Війна та культура: діалог ворогів?» письменник відвідав і Житомир, презентуючи свою нову книгу віршів та перекладів «Життя Марії».

За словами Сергія, книгу він писав упродовж двох років, в якій багато публіцистичних речей, присвячених подіям в Донецькій та Луганській області. Книга – це певний щоденник, у якому відтворенні рефлекси автора на те, що відбувалося довкола.

Письменник зачитав вірші з книги. Деякі з них були написані рік тому, в той час, коли він із друзями був на Донеччині.

«Востаннє я вилітав із Донецького аеропорту, який працював останні дні 2 травня 2014 року. Літак був заповнений наляканими людьми, які покидають своє рідне місто. Було таке відчуття тривоги, невпевненості та тотальної небезпеки. Власне з цієї атмосфери виникли такі вірші», - поділився автор.

На запитання чому саме книга отримала назву «Життя Марії» Сергій відповів: «Я прив’язаний до цього новозаповітного сюжету, з цими біблійними історіями в житті Іісуса. Є головні персонажі, які творять, а є персонажі, які знаходяться в тіні. Для мене Марія з Йосифом є саме такими другорядними героями. І я використав біблійні образи та символіку, щоб спробувати крізь призму історичного бачення пояснити що відбувається з нами всіма сьогодні».

Після обговорення нового видання всі бажаючі могли купити книги автора, взяти автограф та зробити фото на згадку. Також Сергій пообіцяв, що у вересні приїде до Житомира з новим проектом.

Сергій Жадан побував вже в таких містах, як Харків, Полтава, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Черкаси, Чернігів, Львів та інші. Ще понад десять міст чекають поета у себе.

Анастасія Римар

www.0412.ua

Категория: НОВОСТИ | Просмотров: 275 | Добавил: Про100людин | Теги: письменник, Сергій Жадан | Рейтинг: 0.0/0