tattoo iris
Главная » 2013 » Сентябрь » 11 » У Житомирі відкрито виставку, присвячену всесвітньовідомому поляку Яну Ігнацію Падеревському
11:36
У Житомирі відкрито виставку, присвячену всесвітньовідомому поляку Яну Ігнацію Падеревському
 
Експозиція розташована у холі історичного факультету Житомирського держуніверситету ім. І.Франка і триватиме упродовж місяця. Її матеріали розповідають про життя і різносторонню діяльність  видатного піаніста-віртуоза, композитора, політичного діяча Яна Ігнація Падеревського. Виставка вміщує велику кількість унікальних фотографій, листів та документів, зауважує викладач кафедри історії України університету Юлія Новіцька
 
 
"Тут представлені різні експонати: з історичного музею, і з Палацу "Лажєнек", що у Варшаві, із королівського замку, з різноманітних архівів, у тому числі житомирських та київських. Хто мав якусь цікаву інформацію, той її і поширював. Я вважаю, що така виставка корисна не лише для загалу, а й для студентів, щоб поширювати знання про певних історичних осіб, які пов'язані з нашим рідним містом"
 
За словами директора Польського дому й організатора виставки в Житомирі  Ірини Першко, пересувна експозиція побувала вже в багатьох містах Польщі та за кордоном. ЇЇ також побачили в Європейському Парламенті та в Польському Центрі в Брюсселі:
 
"Виставка, присвячена Яну Ігнацію Падеревському створена у Варшаві. До нашого міста вона потрапила завдяки старанням Генерального консула Польщі у Вінниці Кшиштофа Швідерека. Разом з тим, виставка вже встигла відвідати багато українських міст, з них – Бердичів, Новоград-Волинський, у 2011 році її експозиція відвідала одну з бібліотек Житомира.
 
Крім того, матеріали виставки переклали українською мовою, що дало змогу поширити інформацію до української громади аби студенти, викладачі, та всі охочі могли ознайомитися з життям, творчістю та діяльністю нашого славного земляка Яна Ігнація Падеревського"
 
Особливо велику цінність виставка становить для підростаючого покоління, а саме, для студентів:
 
"Ця виставка допоможе студентам дізнатися багато додаткових відомостей, різних деталей, як наприклад: про виступи Падеревського в Америці, коли він збирав шалені аудиторії; про його успіхи в Європі; про те, яку концертну та композиторську діяльність він вів; мало того, яку він громадську і політичну діяльність вів під час Другої світової війни. Тому для студентів це важливо, важливо для виховання їх патріотичного духу, тому що батько Падеревського походить саме з нашої місцевості", – вважає викладач кафедри слов'янських та германських мов Житомирського держуніверситету Наталія Місяць.
 
Ознайомитися із матеріалами виставки можна впродовж місяця  у холі ЖДУ ім..І.Франка, 2-й поверх, вхід з вул. Пушкінської.
Категория: ВЫСТАВКИ | Просмотров: 284 | Добавил: Про100людин | Теги: Виртуоз, житомир, музыкант, пианист, Ян Ігнацій Падеревський | Рейтинг: 5.0/1