tattoo iris
Главная » 2014 » Сентябрь » 15 » в м. Кам’янець-Подільський відбувся четвертий міжнародний соціо-культурний фестиваль «Республіка»
14:31
в м. Кам’янець-Подільський відбувся четвертий міжнародний соціо-культурний фестиваль «Республіка»

З 5 по 7 вересня в м. Кам’янець-Подільський відбувся четвертий міжнародний соціо-культурний фестиваль «Республіка», на якому виступили близько 40 музичних колективів не тільки з України а й з закордону.

 

 

Цього року, на відміну від минулого, фестиваль відбувся за чудової сонячної погоди, що додало гарного настрою всім учасникам та гостям. Розташувався фестиваль традиційно: в старій частині міста під самою фортецею. Відвідувачі даного заходу приїхали майже чи не з усіх куточків мальовничої України. Незважаючи на складну ситуацію в країні, фестивалю «Республіка» таки вдалося об’єднати людей зі сходу та заходу, про що свідчили написи на прапорах та наметах: Львів, Луганськ, Тернопіль, Харків, Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Київ, навіть Севастополь, та багато інших. Окрім українців, на фестиваль приїхали гості з Греції, Польщі, Білорусі та Німеччини.

 

Музична частина фестивалю, в порівнянні з минулими роками, була менш насиченою, але досить різноманітною — було що послухати і фанатам тяжких напрямків, і тим, кому до вподоби легка лірична музика. На фестивалі працювало три сцени: денна, головна та друга. На денній сцені, що знаходилася в центрі міста на Ратушній площі, виступали молоді маловідомі гурти. Друга сцена знаходилася на території фортеці у печерах, де грали вже відомі команди, серед яких, SUPERKEKS!, Серцевий Напад, DASH, Infinite Tales, Kompas, Zapaska, Юга Біт, Чумацький Шлях, Zворотня Dія, Streetfames, Patsanoth, Affecting Dissent, The Paints of Past Memories, Sickseed, Rift of Silence та ін.

 

На головній сцені виступили команди з усієї України, а також гості з Німеччини Behind the Masquerade, з Білорусі Sciana, Рэспубліка Паліна та з Молдови Infected Rain. В рамках фестивалю відбувся перший концерт новосформованого гурту Trubetskoy, який став одним з хедлайнерів фестивалю, виконавши багато пісень зі старих та декілька з нових альбомів гурту Ляпіс Трубецкой. Яскраво запалили серця Dakh Daughters, які чудово завершили другий фестивальний день, а Скрябін, що виступав на третій день, своїми запальними патріотичними промовами та хітами, яким підспівували всі без вийнятку, залишив безліч позитивних емоцій та згадок.

 

Головний організатор «Республіки» Андрій Зоін та координатор головної сцени Ольга Чайковська розповіли нам трішки про мету цьогорічного фестивалю:

Андрій Зоін: «Ми готувалися до четвертого фестивалю в складних умовах. Ще два тижні до початку ми думали, що подія може не відбутися, але нам вдалося пояснити, що «Республіка» – це в першу чергу не розважальна подія. Виручені гроші будуть передані на реабілітацію поранених та допомогу військовим. Крім того, кошти, які раніше ми витрачали на малюнки, також підуть на благодійність».

Ольга Чайковська: « Цього року кожен гурт, що виступає на «Республіці» віддає відсоток з гонорару на потреби армії та реабілітацію поранених. Trubetskoy виділив певну суму та мерч «Ляпис Трубецкой». Dakh Daughters також пожертвували значну частину гонорару і так кожен. Кожна копійка, кожна акція – це допомога».

 

Також організатори розповіли про можливу зміну локації: фестиваль наступного року може переїхати до іншого міста, через численні проблеми з місцевими кам'янець-подільськими органами самоврядування. Щодо самої організації даного фестивалю, вже традиціїно стала проблема з невеликою кількістю біотуалетів та відсутністю польових душів, були певні негативні моменти з організацією звуку. Але усі проблеми нівелювались чудовою атмосферою, прекрасним містом та чудовими людьми, що зібрались на фестивалі.

 

Не зважаючи на безліч суперечок з приводу доцільності проведення подібних заходів за такої складної ситуації, хочеться зазначити: культура є однією з небагатьох речей, що об'єднують навколо себе мислячих люей, які уже сьогодні розбудовують нашу державу та наше суспільство. А тому не протрібно про неї забувати, а навпаки, розвивати і приумножувати. Коли згадуєш ту кількість палаючих очей, що побачиш на фестивалі, то одразу розумієш, що у нас є майбутнє, є спільні ідеї, є воля та наснага робити кроки вперед до кращого.

Хочеться запросити усіх відвідати фестиваль «Республіка» в наступному році, відчути на собі той драйв, що відчуло майже п’ять з половиною тисяч людей, та побачити все на власні очі.

 

З повагою, журналісти Тетяна Осадча, Юрій Симон, Олександр Роботько.

Категория: НОВОСТИ | Просмотров: 519 | Добавил: Про100людин | Теги: Кам’янець-Подільський, стріт – арт, Respublica, фестиваль | Рейтинг: 5.0/5