tattoo iris
Главная » 2013 » Февраль » 27 » В Житомирі збирались майстри літератури
15:19
В Житомирі збирались майстри літератури

В ЖДУ ім.І.Франка відбулася науково-теоретична конференція «Поліфонія української літератури», присвячена ювілею викладача кафедри Ванди Чайковської.

Тематика конференції викликала інтерес не тільки у аспірантів і науковців-працівників ННІ філології та журналістики – до участі долучилися представники інших навчально-наукових закладів Житомира та України. Зокрема, Києва, Івано-Франківська, Полтави, Сімферополя, Бердянська, Острога, Умані, Рівного, Луцька, а також із зарубіжжя - Цюріха (Швейцарія).
Пленарне засідання розпочалося зі вступного слова проректора з наукової роботи ЖДУ ім. І. Франка Наталії Сейко, яка вітаючи від імені ректорату учасників заходу, наголосила на тому, що географія учасників конференції свідчить про актуальність досліджень у сфері української літератури, згуртовує науковців, сприяє популяризації української літератури і вітчизняної науки. Далі надали слово науковцям. Першим свою доповідь представив Петро Білоус, який висвітлив тему сирітських елегій XVIII ст. і ранню творчість Тараса Шевченка. Про «Поліфонію у літературі: теоретичний аспект» доповіла Наталія Астрахан. Ювілярка Ванда Чайковська виступила з доповіддю на тему «Якби я всіма барвами владала…» (за листами і спогадами Лесі Українки). 
Подальше спілкування тривало у трьох секціях, які охопили питання жанрової і стильової поліфонії української літератури, міжтекстової взаємодії та інтермедіальності в українській літературі та проблему поліфонії ідентичностей, зокрема культурного, наративного та гендерного її аспектів. Незважаючи на різноплановість виступів, конференція об’єднала навколо себе усіх учасників, викликала дискусію та жваве обговорення окремих питань та залишила відчуття важливості здійснених досліджень.
Нагадаємо, що ННІ філології та журналістики уже не вперше має за честь об'єднувати науковців із різних куточків України та з-поза її меж, створює належні умови для обміну думок і подальшого творчого пошуку. Успішна робота конференції залишає надію на подальшу співпрацю та нові наукові звершення.

Юлія Демусь, газета 20 хвилин
Категория: ЛИТЕРАТУРА | Просмотров: 491 | Добавил: Про100людин | Теги: житомир, література, жду, конференція | Рейтинг: 5.0/1