tattoo iris
Главная » 2012 » Июль » 13 » Відкрито меморіальну кімнату Валентина Грабовського
13:01
Відкрито меморіальну кімнату Валентина Грабовського


В обласному літературному музеї відкрито меморіальну кімнату Валентина Грабовського - видатного українського поета, перекладача, громадського діяча.

В експозиції представлені майже всі його друковані твори, десятки книг з автографами Грабовського, які він дарував своїм сучасникам - відомим українським письменникам;  а також фотографії, документи, друкарська машинка, особисті  речі, що їх передала до музейної колекції родина Грабовських.


До 75-річчя з дня народження Поліського Орфея (так  поета охрестили ще за життя), в музеї пройшов літературний вечір, організований послідовниками Валентина Болеславовича. Він завжди опікувався молодими літераторами Житомирщини, допомагав з першими публікаціями, ним була започаткована літературно-мистецька студія імені Михайла Клименка, яка об'єднала талановиту творчу молодь Житомирщини. Згадує нинішній керівник студії, поетеса Світлана Штацька:


"Йому дуже хотілося поєднати літературу і музику. Він саме створив студію і назвав її в пам'ять про відомого нашого поета Михайла Клименка. На літературні студії, пам'ятаю, приїздив Юрко Гудзь з Києва, приходили Врублівський, Анатолій Сірик, Опанасюк, письменники, яких ми вчили в школі, особистості, які вміли щось розказати. Це все було дуже цікаво, і ми раз на місяць вже чекали цієї зустрічі".


Валентин Грабовський залишив по собі не лише багатий літературний спадок, а й помітні здобутки в громадському житті краю. Польська громада Житомирщини завдячує йому заснуванням міжнародного фестивалю польської культури "Веселка Полісся", який вже багато років проводиться в Житомирі. У середині жовтня цього року наступний фестиваль буде присвячений 75-річчю з дня народження Валентина Грабовського. Крім того він був засновником і першим головою Житомирської обласної спілки поляків України. Зараз ця організація  вшановує пам'ять поета, проводячи вже втретє літературний конкурс імені Валентина Грабовського.


За матеріалами http://www.103fm.com.ua

Категория: НОВОСТИ | Просмотров: 548 | Добавил: Про100людин | Теги: Веселка Полісся, Валентина Грабовського | Рейтинг: 0.0/0