tattoo iris
Главная » 2016 » Октябрь » 1 » Відкриття Школи Української Вишивки
13:21
Відкриття Школи Української Вишивки

1 жовтня 2016 року з 11:00 до 14:00 у Мистецькому відділі Житомирської обласної універсальної бібліотеки імені Олега Ольжича відбудеться урочисте відкриття Школи Української Вишивки на 2016-2017 роки. Організатор – Громадська організація «ХХІ покоління», керівник Віталій Сівко.
Керівник Школи Української Вишивки - Наталія Ніколюк. 

 


«Наша організація готується до представлення проектів на Міжнародному заході за участю молодіжних лідерів з інших країн. Щороку організовуємо не День вишиванки, а Свято Української Вишиванки за участю гостей різних областей. Ми не влаштовуємо, як деякі, так звані флеш-моби заради флеш-мобів у незрозуміло яких сорочках, які чомусь люди видають за українські вишиванки. Організували Школу Української Вишивки, а на просто вишивки. Відчуваєте різницю? Так було, так є і так буде. Відомо, що сорочка є найсильнішим українським оберегом. Слово «сорочка» походить від «сорок» – сорок енергій, якими небо захищає людину. Правильна форма сорочки нагадувала для наших пращурів фігуру – квадрат: повністю закритий простір, який захищає свого господаря від негативного впливу оточуючих. Кожен візерунок – своєрідний код, і випадкових символів на українській вишиванці немає.» – говорить Віталій Сівко. 
Навчання у Школі є безоплатним, без жодних внесків. На учнів чекає професійне навчання майстрами творчості багатьом технікам вишивання, знайомство із історією української вишивки, екскурсії, виставки. Термін навчання – 8 місяців. 
Участь у заході візьмуть: керівництво Житомирської обласної державної адміністрації, учні Школи, майстри народної творчості, студенти-етнографи Житомирського державного університету імені Івана Франка, учасники соціального проекту «Наш Оберіг». 
Гості свята: талановита бандуристка і співачка Інна Іщенко з Полтави, яка в команді Тіни Кароль здобула 2 місце у фіналі телепроекту «Голос країни 6» та Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Євген Кравчук. 
«Українська культура є цінностями, які ми накопичуємо з часом. Наприклад, бандура – це продовження патріотичної справи, що також вважаю є українською культурою і кожен з нас своїми талантами, справами є продовженням та майбутнім. Теж саме можна сказати за вишиванки. Вони є традиціями, які передаються з роду в рід. Особисто для мене моя вишиванка являється оберегом» – Інна Іщенко. 

УВАГА! 
Вхід на наш захід – безоплатний, але обов'язковою умовою для всіх учасників є розуміння ними значення прадавньої української вишивки. Вітається прихід у вишиванках створених руками, а не швейними машинами. Якщо не маєте такої вишиванки приходьте просто у звичайному одязі, будемо раді бачити поціновувачів національного одягу. Сподіваємося, що за деклька місяців матимете свої сорочки. 
Громадська організація «ХХІ покоління» вважає, що кожний українець повинен досліджувати орнаменти, які вишивають на сорочках і рушниках. Потрібно одягати вишиті руками сорочки, адже тільки вони мають відношення до вірної історії України. Зважаючи на те, що вишиванки є в Італії, Росії, Польщі, США, Індії та багатьох країнах, ми, українці повинні усвідомлювати, що маємо свої традиції, які не схожі з жодною країною. Разом зобов'язані відроджувати та розвивати культуру України. А наша вишивка – це велике духовне надбання нації. 
Хочете бути учасником заходу і записатися у Школу телефонуйте – 0680533307. Обов'язкова акредитація для журналістів – 0987078005.

Категория: КОНЦЕРТЫ | Просмотров: 137 | Добавил: Про100людин | Теги: Школа Української Вишивки | Рейтинг: 0.0/0