tattoo iris
Главная » 2012 » Сентябрь » 6 » ПРОШЕДШЕЕ. Виставка Легенди Полісся (ЖДУ ім.Івана Франко)
11:53
ПРОШЕДШЕЕ. Виставка Легенди Полісся (ЖДУ ім.Івана Франко)

У навчальному корпусі № 4 Житомирського державного університету ім.І.Франка протягом вересня проходить виставка художніх робіт студентів ННІ педагогіки «Легенди Полісся».

Експозицію представляють більше 20 робіт, створених у техніці витинки, яка на сьогодні є поширеною лише в лддеяких регіонах країни. Поки що картини з паперу демонструються у стінах вузу, проте студенти вже готуються представити свої роботи у КРиму, де про таку техніку мають зовсім мало.
Відзначимо, що ужее двічі більше тисячі подібних робіт житомирські студенти представляли у Шоколадному будиночку в Києві, і там їх сприймали із захопленням.

Витинанки — вид давнього слов'янського, зокрема українського народного декоративного мистецтва. Включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла — ажурні, силуетні тощо. Виготовляється за допомогою ножиць, ножа, сокирки тощо знарядь. Матеріалом для витинанок є папір (білий або кольоровий), дерево, рослинні заготовки. Використовують витинанки для прикрашання приміщення (хати) — стін, вікон, полиць, коминів, печей. Витинанки застосовують як у побуті, так і перед релігійними чи світськими святами.

Юлія Демусь http://20minut.ua
Категория: ВЫСТАВКИ | Просмотров: 596 | Добавил: Про100людин | Теги: виставка, жду, Витинанки | Рейтинг: 5.0/1