tattoo iris
Главная » 2016 » Сентябрь » 15 » ВИСТАВКА НЕВИЧЕРПНЕ ДЖЕРЕЛО
16:03
ВИСТАВКА НЕВИЧЕРПНЕ ДЖЕРЕЛО

15 вересня відбудеться урочиста церемонія відкриття виставки, присвяченій Олені Петрівні Блаватській в Обласній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича. Ця пересувна виставка організована Теософським товариством в Україні на честь нашої всесвітньо відомої співвітчизниці Олени Петрівни Блаватської. 2016 рік - ювілейний для пам'яті про ту, яка внесла безцінний вклад в скарбницю світової думки, сприяла духовному відродженню людства і започаткувала формування нового наукового світогляду насучасному етапі еволюції людства. Це рік 125-річчя з дня її переходу (8 травня) і 185-річчя з дня її народження (12 серпня, або 31 липня по старому стилю).

 

 

О.П. Блаватська справила великий вплив на культуру - науку, релігію, мистецтво. Вона заклала основи формування нової картини світу, заснованої на принципі Єдності усього сущого, і нового способу людських відносин - стосунків Загального Братерства людства. Її твори перекладені усіма мовами світу. Багато видатних діячів культури, науки і мистецтва спиралися у своїй творчості на її праці. А. Білий, М. К. і О. І. Реріхи, Г. Уэллс, О. Скрябін, Л. Толстой, А. Ейнштейн, К. Ціолковський, М. Меттерлінк, Т. Еддісон, М. Волошин, Ян Сібеліус, Дж. Рассел, В. Кандинський, Дж. Лондон і ще ціла плеяда їх сучасників, черпали наукові і духовні знання з праць нашої співвітчизниці.

Ім'я Олени Петрівни Блаватської складає гордість нашого народу, його значення в майбутньому буде усвідомлене ще більшою мірою. Теософське товариство, у витоків створення якої стояла О. П, Блаватська, сьогодні діє у багатьох країнах світу усіх континентів, акредитоване при Організації об'єднаних націй, воно працює і в нашій країні.

Під час відкриття виставки в м. Київ у Національному музеї Тараса Шевченка 30 липня цього року з вітальним словом від Міністра культури України, п. Євгена Нищука у відкритті виставки взяли участь співробітники Міністерства Олена Мажара та Ольга Вишневська. У своєму листі Міністр культури зазначив, що ім'я Олени Петрівни Блаватської увійшло до числа видатних діячів культури нашої країни і світу. Ця письменниця заслуговує на те, щоб не тільки її духовний подвиг, спадщина, а й описання її життєвого шляху збереглося для нових поколінь.

Директор департаменту культури Київської міської держадміністрації, п. Діана Попова у своєму зверненні зазначила, що вважає проведення виставки, присвяченої нашій видатній співвітчизниці, письменниці, філософу, мандрівниці Олені Петрівні Блаватській, цікавою і актуальною ініціативою, що стане помітною подією культурного життя Києва, джерелом пізнання і натхнення для киян та гостей міста.

Привітали цю подію також наші колеги – співорганізатори Київського травневого форуму „Шляхи духовного розвитку людини і суспільства” – від Української Духовної Республіки, Академії універсологій, Культурного фонду АНК, представники творчої інтелігенції.

У створенні виставкової експозиції взяли активну участь багато наших колег, це зокрема члени Київського (Гавриленко С.Й., Павлов В.Г., Мерліц О.П., Короткова М.В. та ін.), Дніпровського (Мішина В.І., Головченко Т.В., Мамонов О., Комаров І.М. та ін.), Кропивницького (Калашнікова Р.М. та ін.), Одеського (Чуксина Л.М., Шутєєва Л.М. та ін.),  Луганського (Бугрименко О.Б. та ін.), Харківського (Ніжанковський С.В., Твердохліб О.М. та ін.), Житомирського (Мулик О.М.) теософських осередків та центрів.

Сподіваємося, що людей приведе на цю виставку глибокий інтерес до творчості і спадщини цієї видатної жінки. Якщо ж комусь це ім'я доки ні про що не говорить, то у нього попереду може бути безліч відкриттів, пов'язаних із засадничими питаннями життя, на підставі знайомства з працями О.П.Б

 

 

 

Категория: ВЫСТАВКИ | Просмотров: 142 | Добавил: Про100людин | Теги: виставка, НЕВИЧЕРПНЕ ДЖЕРЕЛО | Рейтинг: 0.0/0