tattoo iris
Главная » 2012 » Декабрь » 15 » Житомирянин Ілля Стронґовський намалював "векторних" Шкляра, Забужко, Іздрика
11:34
Житомирянин Ілля Стронґовський намалював "векторних" Шкляра, Забужко, Іздрика

Дизайнер та письменник Ілля Стронґовський "оцифрував" у кольорі сучасних українських літераторів. 
 

Робив їхні портрети у "векторній графіці" - фіолетові, оранжеві, блакитні, салатові. Викладав на своєму блозі.
Останнім часом Ілля Стронґовський займається переважно книжковим дизайном. Також він є автором поетичної збірки "Глибоковроті". Переклав "Бійцівський клуб" Чака Палагнюка та "Поштамт" Чарльза Буковскі.
Дизайнер розповів Gazeta.ua скільки часу в нього пішло на "векторних" Жадана, Андруховича, Костенко, Забужко.

- Серія портретів українських письменників була частиною якогось проекту?
- Так, проекту "365", який я провалив (сміється). Я малювати не вмію і мені треба було чимось себе зайняти, щоб набивалася рука. Тому рік тому поставив собі ціль - малювати щодня по портрету. На заході дуже популярний жанр портретного коміксу. Але в цьому жанрові рідко згадують письменників. Я подумав, що було б цікаво зробити картинки, які б показували українських літераторів. Осилив лише місяць. Зараз я знаходжуся на середині іншого проекту. Малюю українські прислів'я та приказки. Уже 16 штук зробив. Це знову ж таки спосіб тримати себе у формі. Кожен день малюю по приказці.

- Звідки брали підписи для портретів?
- Це все з їхніх текстів. До того ж "репліки" - наближають їх до "коміксового" стилю. Це ті цитати, які мені на той час подобалися найбільше. Наприклад, вірш Андруховича "Пам'ятник" Бу-Ба-Бу - найулюбленіший його текст. А рядки "Це ж яке непосильне служіння на благо поспільства! Заганяти поезії прутень у дупу добі" мені видаються квінтесенцією ідеї поезії. Часом вибирав "репліки", що є найбільш гучними, а часом, як зі Шклярем, - сидів і намагався вибрати щось адекватне.

- Якщо в день по малюнку, то скільки часу сиділи над роботою?
- Я змальовував українських письменників з найпоширеніших фотографій. Тоді рухався найпростішим шляхом. Ішло не більше півгодини. Хотів, щоб вони були різнокольорові. Бо на чорно-білі не цікаво дивитися, особливо якщо їх багато.

- Книги якого б письменника хотіли проілюструвати?
- Не кого, а скільки - хотілося б. Взяти якого-небудь нашого пишучого автора і оформити всю його бібліографію в одній стилістиці.

- Який останній ваш проект у книжковому дизайні?
- Буквально на цьому тижні у видавництві Антона Санченка "Електрокнига" випускаємо прозову збірку Ірини Цілик "Родимки". Це п'ять оповідань і одна повість. Робив для неї верстку та дизайн. Також співпрацюю з тернопільським видавництвом "Крок".
За матеріалами 1.zt.ua
Категория: ГАЛЕРЕЯ | Просмотров: 549 | Добавил: Про100людин | Теги: графіка, Ілля Стронґовський | Рейтинг: 5.0/1