tattoo iris
Главная » 2012 » Март » 27 » Житомирський драмтеатр стане академічним
11:16
Житомирський драмтеатр стане академічним


Сьогодні Житомирський драмтеатр чекає присвоєння звання академічного.

Про це  повідомила директор театру Наталя Ростова.

За її словами, Житомирський драмтеатр пройшов всі перевірки та погоджувальні ради щодо присвоєння йому звання академічного.

«Сьогодні заступник губернатора Віктор Балюрко має офіційно оголосити нам наказ з Міністерства про присвоєння нам звання академічного. Думаю, сьогодні ми його отримаємо»,  - сказала Ростова.

Власне Житомирський обласний український музично-драматичний театр заснований і розпочав свою роботу 1944 року.

Від 1966 року він міститься у новозбудованій функціональній будівлі (архітектор Б. Жежерін) на центральній площі Житомира, що стало значною подією в культурному житті міста й історї театру та Житомира.

Починаючи від 1968 року на тривалий і плідний період театр очолив н.а. України В.П. Толок. Його відомі вистави: «Зачарований вітряк» М. Стельмаха, «Камінний господар», «Лісова пісня» Лесі Українки, «Ярослав Мудрий» І. Кочерги, «Пора жовтого листя» М. Зарудного, «Весілля в Малинівці» Л. Юхвід.

Вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва зробили працівники Житомирського обласного українського музично-драматичного театру н. а. УРСР П. Кукуюк, н. а. УРСР В. Нестеренко, н. а. України Н. Гурська, з. а. України Л. Литовка, В. Берелет, М. Шекера, А. Медвєдєв, н. а. України В. Яременко .

У 1981 році до святкування 100-літного ювілею українського драматурга Івана Кочерги постановою Ради міністрів УРСР театру присвоєно його ім'я.

http://www.1.zt.ua

Категория: НОВОСТИ | Просмотров: 524 | Добавил: Про100людин | Теги: Облмуздрамтеатр, Наталя Ростова | Рейтинг: 5.0/1